خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

کنکور زبان انگلیسی

   

  تارخچه ای از کنکور منحصراً زبان

   

  تا سال 1381 زبان های خارجه رشته ای عمومی بوده و از گروه های آزمایشی دیگر در آن شرکت می کردند. اما از این سال به بعد، گروهی جداگانه برای زبان در نظر گرفته شد تا پذیرش دانشجو به گونه ای تخصصی تر صورت پذیرد. این گروه آزمایشی از دو بخش سوالات زبان عمومی و زبان تخصصی تشکیل می شود. در سال های اخیر، زبان عمومی از 25 سوال و زبان تخصصی از 70 سوال تشکیل یافته اند.
   
  منابع کنکور منحصراً زبان

  منابع زبان عمومی
  زبان عمومی این آزمون، مانند دیگر گروه های آزمایشی، برگرفته از کتاب های زبان انگلیسی سوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می باشد. ولی سعی شود حتما کتاب های اول تا چهارم دبیرستان به خوبی مطالعه شوند.

  2- کتاب زبان انگليسي جامع کنکور انتشارات خيلي سبز تاليف دکتر عليرضا جابري  منابع زبان تخصصی
  تا کنون منبع مشخصی، به جز کتاب new bridging the gap انتشارات سازمان سنجش، از سوی سازمان سنجش برای زبان تخصصی این گروه آزمایشی اعلام نشده است. بر اساس بررسی های صورت گرفته از سوالات سال های اخیر، فهرست منابع زیر می تواند مفید باشد:
   
  گرامر
   
  1. این کتاب را مشاهده کنید" href="http://lanquiz.org/assets/pdf-books/grammar-in-use.jpg" target="_blank">Intermediate Grammar In Use
  2. کتاب گرامر تخصصي انتشارات خيلي سبز تاليف دکتر عليرضا جابري

   

  Vocabulary

  1.  را دانلود کنید" href="http://lanquiz.org/assets/pdf-books/lanquiz.org__essential_words_for_the_toefl.pdf" target="_blank">Essential Words for the Toefl
  2. vocabulary in use
  3. کتاب 4000Essential Words که بیشتر برای تقویت مکالمه مفید هست، هر درس شامل 20 کلمه جدید، reading و تمرین های فراوان می باشد، و در 6 سطح موجود هست.
  4. دیکشنری Longman Dictionary of Contemporary English یکی از کامل ترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی به صورت نرم افزار است. این نرم افزار شامل لغات و مثال های بسیاری با هر 2 لهجه بریتیش و امریکن هست. و تست و تمرین و همچنین آموزش گرامر و اصطلاحات و...هم توسط این نرم افزار ارائه می شود.
  5. ديكشنري oxford word power


  Reading Comprehension

  1. این کتاب را مشاهده کنید" href="http://lanquiz.org/assets/pdf-books/toeflbook.jpg" target="_blank">Longman Preparation Course for the TOEFL Test
  2. کتاب های Select Readings برای تقویت reading که در 4 سطح از مقدماتی تا پیشرفته هستند.

  مجموعه English as a Second Language Podcast یا همان (ESL Pod) که شامل پادکست های صوتی+فایل PDF پادکست هاست، برای سطح متوسط به بالا.

   

  کتاب ها و فیلم های Top Notch هم کاربردی اند، البته بیشتر برای مکالمه. 

  نرم افزار Exam Coach Dictionary برای سطوح متوسط به بالا و advance مناسب هست. برای آمادگی در آزمون هایی مثل تافل و آیلتس و....

   

  و البته توجه داشته باشید كه قبولي در كنور زبان مستلزم درصدهاي بالا در دروس عمومي است.


  این مطلب تا کنون 62 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : زبان ,کتاب ,تخصصی ,افزار ,عمومی ,گروه ,زبان تخصصی ,انتشارات خيلي ,برای تقویت ,بیشتر برای ,زبان عمومی ,
  کنکور زبان انگلیسی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر